Solidworks ve Camtasia Hakkında

       

          Merhaba İki günlük bir aranın ardından yine ben geldim:). Bugün size anlatacak çok bir şeyim yok. Hedeflerim doğrultusunda yapmış olduğum birkaç işten bahsedeceğim.

         Öncelikler hedeflerim arasında Solidworks öğrenmek vardı. Bende bunun için ilk adımımı attım. Solidworks'ün resmi sitesinden öğrenci kaydı yaptım. Bu şekilde 365 günlük ücretsiz lisans alma hakkına sahip oldum. Vereceğim linke tıklayarak siz de bu lisansı alabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece ufak bir form doldurmak. Bu formdaki en can sıkıcı kısım ise en başta yer alan school license id sdk-id or sek-id kısmı. Ben bunu internette ufak bir araştırma yaparak buldum ve o kısma 94120TRM yazarak bu sorunu aştım. Bu kod galiba herkes için çalışıyor. Siz de eğer böyle bir sorunu yaşarsanız bu kodu kullanabilirsiniz.
       
          Linke gelecek olursak;



        Bu linke tıkladıktan sonra solidworks student access kısmına tıklarsanız bahsetmiş olduğum form önünüze gelecektir.

         Yaptığım ikinci şey ise birazda hobi amaçlı olarak Camtasia video edit programını indirmek oldu. Bu program hem basit ara yüzü ile video editleme konusunda bana kolaylık sağladı hem de yapabileceğim farklı edit biçimleri ile bana geniş bir kullanım yelpazesi sundu. Özellikle kullanım kolaylığı benim hoşuma gitti. Malum hobi amaçlı olarak ilgileniyorum. Bu tarz diğer programlar bana biraz daha karışık geliyor. Bu programın resmi sitesinin linkini verecek olursam;



         Bu linki kullanarak programın deneme sürümünü indirebilirsiniz.

       Şu ana kadar yaptıklarım bu kadar. Tabi daha yeni başlıyoruz ve inanıyorum ki buraya yazmış olduğum hedefler bir bir gerçekleşecek. 

       Bloguma gelip bana zaman ayırdığınız için teşekkürler.


0 yorum:

Yorumlarınız benim için değerli. Lütfen yorum bırakın :)